Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O VARISU

Varis Toys

Když v roce 1988 v Lotyšsku vznikla rodinná firma vyrábějící dřevěné hračky, netrvalo dlouho a poctivostí svého řemesla, si podmanila celý místní trh. Společnost Saime (česky „rodina“) vyráběla nejprve především nábytek. Úspěch sebou přinesl nejen změnu jména společnosti, na dnes světoznámé Varis, ale i rozšíření nabídky a expanzi do celého světa.

Po desetileté výrobě dřevěných produktů vynikající kvality, přišli majitelé Varis s nápadem těšit nejen dospěláky, ale i děti. Vzpomínky na dětství trávené v objetí přírody, na tradiční hračky a vášeň k rukodělné práci vyústila v roce 2000 k představení jedinečné dřevěné stavebnice Varis konstruktér.

Varis konstruktér

Varis konstruktér je vlajkovou lodí produkce firmy. Je to stavební systém, jehož základním prvkem je kruhový trám s precizně vyřezanými ploškami, které slouží k vzájemnému spojování. Styčné plošky umožňují spojování nejen dvou plošek vzájemně, ale je možno spojit i plošku s koncem trámu. To tvoří  jedinečný zámkový systém, který umožňuje stavět pevné 3D konstrukce.

Konkurenční stavebnice s podobným principem umožňují stavět pouze srubové stavby, na které jsou zaměřené. Když takovou srubovou stavbu nadzvednete za prostřední trám, stavba se vám rozpadne. U Varis konstrukTéra ale vše drží pohromadě a proto je možné např. postavit i jezdící automobily, které můžete normálně přenášet z místa na místo.

AutíčkoDvorek

Kuličkové dráhy

Kuličkové dráhy jsou velmi vděčnou hračkou, která učí děti nenásilnou formou základy fyziky. Dráhy se staví z kostek s vydlabanými drážkami či průchozími dírami. K dispozici josu dvě základní stavebnice s pět rozšiřujících sad pro stavbu velice nápaditých a různorodých drah.

Kuličková dráhaPřepínač

Varis propojovací kostky

Dřevěné kostky jsou velmi populární mezi dětmi i jejich rodiči, protože umožňují stavět jednoduše zajímavé stavby. Varis propojovací kostky rozšiřují možnosti běžných kostkových systémů tím, že jsou opatřeny dřevěnými výstupky, pomocí kterých do sebe kostky zapadají. Díky tomu z nich lze postavit např. autíčka či opěrné zdi, které se nezhroutí tak lehko jako zdi z běžných dřevěných kostek.

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz