bezvahračky.cz Nákupní řád O nás Kontakty Zákazník/nepřihlášen      Košík/K pokladně   
SKYPE: bezvahrackyZavolejte nám na SKYPE
tel: 603 436 926
email: info@bezvahracky.cz
Přeskočit navigační odkazy
KAPLA
Základní sady
Barevné sady
Knížky nápadů
TOMTECT
Stavebnice
ENGINO
Stavebnice
MATADOR
Řada Klassik
Řada KI
Velké sady
Stavebnice MATADOR

O co jde

MATADOR je více než 100-lety používání prověřená dřevěná stavebnice pro děti (i dospělé :-)). Stavební prvky stavebnice Matador jsou přírodním produktem vyrobeným z rakouského bukového dřeva.
Základními prvky stavebnice jsou bukové špalíky, desky,prkna a lišty (terminologie by se mohla poněkud složitá, ale vězte, že jde pouze o rozčlenění dle tloušťky a šířky udaných dílů) různých délek (a tedy s různým počtem od sebe stejně vzdálených otvorů. 
Tyto  špalíky a spol. je možné propojovat různě dlouhými kolíky či protahovat nimi různě dlouhé osky.
K dispozici jsou také dřevěná kolečka různých průměrů a k nim náleží i dřevěné spojky, válce a náboje a též gumové a umělohnmotné disky a upínače.
Ti z nás, kteří mají technické myšlení si již pomalu dovedou představit, co by se asi tak z tohoto mohlo dát postavit.
A teď si ještě přidejte nádherná dřevěná ozubená kola!
MATADOR součástky
A zde jsou příklady několika modelů:
MATADOR modely
Proč je bezva
  • Tato hračka prostě uchvátí každého, kdo si z ní postaví byť jen jediný funkční model.
  • Tato hračka poskytne  mnoho hodin tvořivé práce dítěti i tatínkům. Účast zkušených tatínků  (či technicky zdatných maminek) není při prvních krůčcích s touto nádhernou hračkou nutná, ale je vítána - vysvětlení proč, viz popis níže)
  • Tato hračka vaše dítě naučí hravou formou citu pro takový nádherný materiál, jakým přírodní dřevo bezesporu je. Pro tentro účel snad neexistuje lepší hračka. Pro začátečníky nabízí řada KI dostatečnou robustnost a jednoduchost k tomu, aby se dítě naučilo základům, nabyté zkušenosti poté zůročí na řadě Klassik, se kterou postaví nádnerné funkční modely. Ale také, podobně jako v reálném životě, zaplatí za chyby, kterých se při procesu vytváření díla dopustí. Více viz : pokud například při použití vytahováku zabere příliš ve směru kolmém k vytahovanému kolík, kolík se prostě zlomí a musí nastoupit tatínek aby situaci dořešil (naštěstí existují balení náhradních kolíků, takže se zase až tak moc nestane). Nebo dítě "utopí" přliš krátký kolík do vytvářeného modelu tak, že jenom zkušený řemeslník vymyslí, jak celý model rozložit a nic přitom nezlomit. No prostě možnost pro tatínky, ukázat se před potomkem, že přece jenom k něčemu jsme :-).
Kdo si s tím vyhraje

Tato hračka asi víc osloví mužskou část populace (a technicky založené dívky :-)).
U mužské populace neexistuje žádná věková kategorie, kterou by neoslovila. Nedoporučujem však pro mrňouse, kteří mohou bušit kladivem přece jenom do levnějších hraček -:). Jinak pro kategorii od tří let výše je vhodná řada KI a jakmile se údery kladivem zpřesní a přidá se i schopnost používat vyrážecí kolík a trocha citu pro materiál, je vhodné přejít na řadu Klassik.


Další informace

Stránky výrobce: www.matador.at
Stránky distributora pro Českou republiku: www.matador-toys.cz