bezvahračky.cz Nákupní řád O nás Kontakty Zákazník/nepřihlášen      Košík/K pokladně   
SKYPE: bezvahrackyZavolejte nám na SKYPE
tel: 603 436 926
email: info@bezvahracky.cz
Přeskočit navigační odkazy
KAPLA
Základní sady
Barevné sady
Knížky nápadů
TOMTECT
Stavebnice
ENGINO
Stavebnice
MATADOR
Řada Klassik
Řada KI
Velké sady
bezvahracky.cz - proč jsme tady

Hravost je vrozená.
Má-li někdo mozek, tak si hraje. Troufám si říci, že čím složitější mozek nějaký tvor má, tím více si hraje. Podívejte se například na lvíčata, medvíďata, delfíny.
Společným znakem her v říši zvířat je fakt, že hra připravuje mládě na jeho pozdější život - mládě si tedy musí nacvičit správné dovednosti jako například rychlost, ostražitost, mrštnost, sílu apod., které mu umožní přežít, až se o něj jeho rodiče přestanou starat.
Jelikož jsou zvířata z velké části vedena pudy, postará se jejich první signální soustava o to, aby jejich hry v naprosté většině splnily tento svůj prvotní účel.
S příchodem druhé signální soustavy se u člověka situace značně zkomplikovala. Čím je člověk "civilizovanější", tím má více různých cest, kterými se v životě může ubírat a tím více my rodiče rozhodujeme o tom, co z našeho potomka vyroste.

Nabídka hraček na trhu.
Jako každý rodič každoročně o vánocích, jakož i o svátcích a narozenínách svých dětí řeším jaké dárky pořídit a kam směřovat aktivity svých dětí.
A každoročně jsem zahlcen tisíci produktů, které jsou mi v hypermarketech, různými reklamními letáky vhazovanými do schránky, televizními reklamami atd., nabízeny.
Reklama je mocná čarodějka a na děti působí snad ještě více než na dospělé, proto jsem  v průběhu let nakoupil mnoho hraček, které nesplnily mé očekávání.

Nalezl jsem však i mnoho takových, které mě oslovily, ba některé přímo nadchly.
Některé dobré hračky si dobudou své správné místo mezi dětmi a jsou dlouhodobě dobře prodávány. jiné dobré hračky se svezou s vlnou populatity a poté upadnou do průměru. Jiné se na výsluní nikdy nedostanou ale drží se v povědomí menší skupiny těch, kteří hledají. Některé zůstávají téměř neznámé.

Hračky na tomto serveru.
Tento server vznikl s cílem propagovat právě výše zmíněné hračky. Definovat přesně, jaké hračky zde naleznete, není vůbec jednoduché.
Nelze je vymezit materiálove (i když nepopírám, že všeobecně mám lepší vztah k dřevu a kovu než k plastům, avšak na druhé straně, některé věci se prostě z platu vyrobé lépa a konevckonců, plast ať chceme či ne, je součástí našeho života ).
Nelze je vymezit ani z hlediska původu výrobce, protože i když všeobecně používané tvrzení "čínský šmejd" nebývá často daleko od pravdy, je potřeba si dnes uvědomit, že existejne jedné miliardy lidí, kteří jsou schopni pracovat za mzdu nižší než je naše, často nutí firmy k tomu, aby výrobu přesunuly právě do těchto levných oblastí. Není již důležité to, kde je hračka vyráběna, jako spíše to, jak zodpovědný je výrobce a jak si pohlídá nezávadnost a kvalitu výroby. I když, zase nepopírám, že vyhledávání bezva čekých hraček věnuji patrně více energie než jiným.
Nelze je vymezit ani  věkovou kategorií, pro kterou jsou určeny. Mnohé hračky zde uváděné jsou pro kategorii 3-smrt, 6-smrt apod. Je ovšem pravdou, že hraček vhodných pro miminka zde najdete poskrovnu.
Nelze je vymezit ani určitými kategoriemi, protože například internaktivní programy pro výuku angličtiny jsou stejně bezva hračkou jakožto i stavebnice umožňující stavět důmyslné storje, jakožto i třeba bublifuk s různými nástavci umožňujícími dělat různé tvary a velikosti bublin.
Takže, hračky na tomto serveru musejí splňovat pouze jediné kriterium: musejí být bezva :-).
 

Obvyklé hledání bezva hračky
Na českém trhu je nyní velké množství kamenných obchodů a ještě mnohem větší množství internetových obchodů s hračkami.
Fixní náklady kamenných obchodů nutí kamenné obchody k tomu, aby jejich sortiment byl diktován téměř výhradně dobrou prodejností zboží, které je v něm nabízeno. A protože prodejnost často nekoreluje s "bezva" vlastnostmi hračky, tak hračky v kamenných obchodech až tak moc často nehledám a spoléhám se na Internet.
U internetových obchodů je zase dominantní tento filosofický směr:
Nabízet co nejširší sortiment, a to za ceny nižší než konkurence
Díky této filosofii internetových obchodů vypadá typický proces vyhledání hračky, kterou člověk nakonec koupí, asi takto:
 1. Na nějakém serveru uvidím hračku, která mě zaujme, ale nezjistím přesně, jestli to, co si o ní myslím je opravdu pravda
 2. Napíši název hračky do vyhledávače a projíždím typicky mnoho a mnoho stránek, ze kterých vyzobnu kusé informace, často zjistím že
  • hračka není to co jsem si myslel
  • onen první server, na kterém jsem hračku objevil, nenabízí celou nabídku dané hračky
  • že existují servery kde je hračka k dostání za výrazně nižší cenu
 3. Po dlouhém hledání mé bezva hračky a projití mnoha serverů konečně něco koupím

Cíle tohoto serveru
 • Nabízet jen hračky, o kterých si myslíme, že jsou bezva. Proto do naší nabídky zařazujeme pouze hračky, které známe a které jsme my nebo naši spolupracovníci a známí osobně vyzkoušeli.
 • Podat návštěvníkovi serveru pokud možno co nejvíce informací o každé hračce, kterou prodáváme. Proto u nás naleznete na internetový obchod nebývalé množství informací k jednotlivým hračkám.

Za server bezvahracky.cz  

Roman Juráš, provozovatel
roman.juras@bezvahracky.cz